Zajímavosti

Malá Izabelka statečně bojuje s leukémií. Nemoc začala nenápadně

Nadace Dobrý anděl za dobu své existence pomohla už tisícům rodin, do kterých vstoupila zákeřná nemoc. Mezi nimi je i rodina Dlaskových z Košťálova, kde nejmladší dceři, šestileté Izabelce, lékaři diagnostikovali leukémii. Ta začala jako nenápadné bolení kotníku a zápěstí. Statečnou Izabelku čekají ještě téměř dva roky léčby.

Leukémie ze dne na den zničila dětský svět malé veselé holčičky. "Od chvíle, kdy ji ta nemoc uvěznila ji doma anebo v nemocnici, tak se Izabelka projevuje úplně jinak než šestiletý děti. Snaží se psát, počítat, snaží se vařit, protože to jsou doma její jediné aktivity, které může dělat. Ven může víceméně jen když je hezky," řekl táta Izabelky Martin Dlask.

Kromě Izabelky mají Dlaskovi i další děti. Situace je těžká hlavně pro sedmiletou Rozárku. "Někdy má takové stavy, že by si to s ní nejradši vyměnila, protože Izabelka je se mnou pořád. Je se mnou doma, je se mnou v nemocnici. Róze to je na jednu stranu hrozně líto, protože ona musí chodit do školy a když jsem v nemocnici, tak je jenom s taťkou," popsala maminka Izabelky Simona Dlasková.

Související obsah

Ten během manželčiny nepřítomnosti zvládá obstarat chod celé domácnosti. "Hlavně manžela oceňuji za to, že to tady všechno zvládne," uznala maminka Simona.

Kromě vlásků, o které Izabelka kvůli chemoterapiím přišla, jí schází i živé rostliny. Právě ty během léčby v domácnosti nesmí být. Blížící se Vánoce tak u šestileté holčičky spíš vyvolávají smutek. Letos totiž budou jen s umělým stromečkem. "Mám ráda živé vánoční stromečky," postěžovala si Izabelka.

Onemocnění nejmladší Izabelky bylo zdrcující pro celou rodinu. V těch nejtěžších chvílích tu ale jsou jeden pro druhého. "Nás to strašně semklo," ujistila maminka Simona.

Dobrým andělem se můžete stát i vy. Stačí se pouze zaregistrovat na internetových stránkách www.dobryandel.cz.

jal, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz