Domácí

Napřímo: Hřibovi zbývají poslední hodiny v čele Prahy. Už vyklízí kancelář

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) přesluhuje v čele hlavního města už dva měsíce. Ve čtvrtek ale funkci s největší pravděpodobností opustí. Už vyklízím svou kancelář, řekl mimo jiné v pořadu Napřímo moderátorce Báře Divišové.

Ve středu dopoledne přijal pozvání do pořadu Napřímo primátor Prahy Zdeněk Hřib. Odpovídal na otázky týkající se vyjednávání o sestavení pražské koalice i brzkého opuštění primátorského křesla. 

Dle jeho slov s ukončením mandátu počítal. "Už když jsme vytvořili alianci pro stabilitu, tak jsme jedním dechem řekli, že pochopitelně respektujeme právo koalice SPOLU nominovat primátora. Já osobně s tím počítám od uzavření volebních místností," řekl v pořadu dosavadní primátor Hřib.

Související obsah

Dále debata směřovala k plnění programu, který si Piráti stanovili před volbami. "Měli jsme šest klíčových priorit, se kterými jsme šli do voleb. To je například tramvajový okruh, plnění opatření klimatického plánu tak, aby bylo hlavní město více energeticky soběstačné, revitalizace veřejných prostranství. To jsou investice, které chceme v Praze dělat," uvedl Hřib.

drz, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz