Domácí

Tisíce lidí se v Jihlavě kvůli mrazu ocitly bez vody. Nemohli ji mít ani z cisteren

Kromě nového sněhu působil problémy i mráz. Kvůli němu ve čtvrtek prasklo v Jihlavě páteřní vodovodní potrubí. Tisíce lidí se tak rázem ocitly na celou noc a část dopoledne bez vody. Technické služby kvůli mrazu nemohly přistavit ani cisterny s pitnou vodou.

Mrazy udělaly své. Staré potrubí nevydrželo a prasklo. Voda se valila po okolí a tisíce Jihlavanů se ocitlo bez dodávek vody. "V tuto chvíli je bez vody zhruba třetina obyvatelstva krajského města," řekl televizi Nova po havárii mluvčí Služeb města Jihlavy Martin Málek.

Úplně bez vody zůstala třeba paní Klčová. "Už pár hodin nám neteče a ještě dlouho asi nepoteče," popsala nepříjemnou situaci.

Navíc lidé nemohli kvůli mrazům využít ani vodu z náhradních cisteren. "Cisterny prý nebudou, protože by zamrzaly," prozradila paní Klčová. To potvrdil i Málek. "Kvůli velkému mrazu nemůžeme přistavit náhradní cisterny s pitnou vodou," řekl.

Související obsah

​A tak lidem z postižených lokalit nezbývalo nic jiného než vyrazit pro balenou vodu do supermarketů. "Nevíme, jak to bude dlouho trvat, tak něco pít musíme," svěřili se.

Dělníci na opravě páteřního vodovodního potrubí pracovali celou noc. Teprve nad ránem, po 12 hodinách, slavili úspěch. Dodávky vody se lidem podařilo obnovit během dopoledne.

sei, TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz