Krimi

Zloděj nešika se pokusil vykrást faru. Zastavili ho ubytovaní uprchlíci

Zloděj nešika se pokusil vykrást faru. Zastavili ho ubytovaní uprchlíci
Provaz s hákem | Zdroj: Police ČR

Zloděj, který se pokusil vykrást jednu z břeclavských farností, měl svůj čin naplánovaný do detailu. Horší však bylo provedení, kdy byl nakonec vyhnán dvěma ukrajinskými mladíky ubytovanými na faře. Ti se tak za poskytnutí přístřešku sobě a svým rodinám odvděčili maximální možnou měrou.

Dobrý plán, špatné provedení. Tak by se dalo shrnou počínání neznámého zloděje, který se na začátku týdne vloupal do jedné z břeclavských farností. "Nejprve na dvůr fary složitě vnikl přes bytelný plot pomocí malého žebříku a tažného lana s háky, místo toho, aby tam jednoduše vešel otevřenou bránou," uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

Dovnitř se nakonec dostal, když páčidlem rozbil skleněnou výplň dveří. K loupeži si vybral ideální čas. V nedalekém kostele se totiž konala ranní mše. Farnost tedy měla být podle lupičových odhadů prázdná.

Související obsah

To se ale přepočítal. Spali v ní totiž dva ukrajinští kluci, kterým fara poskytla azyl. Ti spatřili muže, jak cennosti hází do své připravené tašky. Starší z dvojice se se zlodějem začal o ukradené předměty přetahovat.

Stačila jen chvilka a muž si uvědomil, že nemá šanci tento souboj vyhrát. Tašku tedy odhodil a z místa zmizel. "Nebojácný mladík tak před ním uchránil věci za několik tisíc korun," dodal Vala.

TN.cz

K tématu Krimi

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz