Zahraničí

Co si přály k Vánocům děti v roce 1937? Žena našla dopis dědečka starý 85 let

Co si přály k Vánocům děti v roce 1937? Žena našla dopis dědečka starý 85 let
Ilustrační snímek | Zdroj: Profimedia

Miliony dětí po celém světě si každý rok před Vánoci píšou seznam tajných přání. Zatímco malí Češi adresují dopisy Ježíškovi, ve Skotsku děti posílají tipy na dárky Otci Vánoc. A jak se ukazuje, po desítky let zůstávají přání velmi podobná. Dokazuje to 85 let starý dopis, který našla žena z Edinburghu po svém dědečkovi.

Na sociálních sítích se šíří ofocený ručně psaný dopis malého chlapce pro Santa Klause, který je důkazem, že i v polovině minulého století děti věřily v kouzlo Vánoc a pod stromečkem si přály najít zejména hračky.

Dopis adresovaný Otci Vánoc objevila vnučka chlapce, který ho v roce 1937 psal. Žena bohužel netuší, zda se jejímu dědečkovi přání splnilo. O obsah dopisu se ale podělila s ostatními.

Ačkoliv text zveřejnila už zhruba před rokem, dopis znovu dojímá lidi z různých koutů světa. Upoutal i novináře z portálu Mirror. Na příběh upozornily také topky.sk.

Související obsah

List se objevil, když žena se svou maminkou třídila babiččiny staré věci. "Milý Santo. Za deset dní jsou tu Vánoce. Všechny malé holčičky a kluci ve škole i ti, kteří jsou nemocní, budou šťastnější, když se ozveš. Chtěl bych sadu Meccano, doufám v to nejlepší a přeji ti veselé Vánoce," psal v dopisu chlapec.​

Zatímco někteří uživatelé Redditu se v komentářích zaměřili na volbu dárku, jiní se pozastavovali nad krásným rukopisem dítěte. "Dobrá volba! Původní Lego Technik předcházel soupravě Erector," konstatoval jeden z uživatelů Redditu. "Nejlepší rukopis. Je to rozkošné," přidali se další. Objevily se i nápady, aby si rodina nechala dopis zarámovat a udělala z něj jakousi novou vánoční tradici.

Stavebnici Meccano vytvořil Frank Hornby v roce 1898 a od té doby byla součástí nespočtu seznamů vánočních přání.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz