Zahraničí

Král Karel III. vyhodil svého bratra z paláce. Prince Andrewa čeká stěhování

Král Karel III. vyhodil svého bratra z paláce. Prince Andrewa čeká stěhování
Král Karel III. | Zdroj: Profimedia

Britský král Karel III. podle deníku The Sun nechal vyhodit svého bratra prince Andrewa z Buckinghamského paláce. Bude si muset přestěhovat svou kancelář a současně přijde o některá z dosavadních privilegií. Jméno mladšího syna zesnulé královny Alžběty II. je dáváno do souvislosti se sexuálním skandálem okolo miliardáře Jeffreyho Epsteina.

Princ Andrew se bude muset stěhovat. V Buckinghamském paláci už nadále nesmí mít ani kancelář, rozhodl král. Jeho dosavadní zaměstnanci budou s nejvyšší pravděpodobností propuštěni, jak naznačil portál The Sun.

"Andrewova přítomnost v paláci je u konce. Král dal jasně najevo, že princ Andrew už není pracujícím členem královské rodiny. Zůstal sám," sdělil zdroj deníku.

Andrew doplácí zejména na svou pošramocenou pověst. Aby unikl soudu kvůli údajnému sexuálnímu zneužití Virginie Giuffreové, musel zaplatit v únoru miliony liber. K činu se sice nepřiznal, jen samotné obvinění z něj ale udělalo "černou ovci" rodiny.

Související obsah

​Na počátku letošního roku musel vrátit své matce Alžbětě II. vojenské tituly a královské záštity. Současně se přestal účastnit veřejných aktivit.

Podle novinářů už princ Andrew přišel i o svou ochranku za tři miliony liber ročně (více než 82 milionů korun), která dohlížela na jeho bezpečnost 24 hodin denně. Navíc přišel i o hodnost plukovníka granátnické gardy, kterou zdědil po svém zesnulém otci princi Philipovi. Funkce připadla králově manželce Camille.

Skandál ovlivnil i letošní Vánoce. Těch se sice Andrew může účastnit společně s rodinou, s příbuznými do kostela ale na Štědrý den zřejmě nepůjde, píše britský Daily Mail.

Princ Andrew se v únoru dohodl na mimosoudním vyrovnání s ženou, která ho ze sexuálního zneužití obvinila:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz