Zahraničí

Diana nesnášela Vánoce v kruhu královské rodiny. Porušila i tradici

Diana nesnášela Vánoce v kruhu královské rodiny. Porušila i tradici
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Strávit svátky se svými blízkými a milovanými si přeje nejeden člověk. Snem princezny Diany však bylo je oslavit o samotě a v klidu. Vánoce v kruhu královské rodiny totiž nesnášela.

Každá rodina má své tradice, a ne jinak je to v případě té královské. Lady Diana však svátky v kruhu členů rodiny nesnášela. Svému komorníkovi se jednou dokonce svěřila, že se nemohla dočkat, až bude po Vánocích.

"Sídlo bylo malé a byli tam všichni z rodiny. Nedalo se dostat pryč. Vyšel jste z jídelny do obývacího pokoje, ale tam byli lidé, co hráli šarády nebo další hry," citoval portál Mirror královského šéfkuchaře Darrena McGradyho.

Související obsah

Ten nejednou narazil na Dianu, jak se sama vydala na procházku po domě. Ráda zavítala i do kuchyně. "Jakmile královna a členové rodiny odešli z jídelny, princezna si ráda přišla popovídat," doplnil McGrady.

Diana dokonce během svých prvních Vánoc v kruhu britské královské rodiny porušila každoroční tradici. Členové si totiž pod stromeček pravidelně nadělují vtipné dárky.

Její manžel se však o tom ani slovem nezmínil. Princezně Anně tedy darovala krásný kašmírový svetr. O svém prohřešku se dozvěděla až další rok. "Vzali se v srpnu a myslím, že spolu příliš nemluvili. Takže jí o tom neřekl a byla z toho velmi otrávená," uvedla spisovatelka Angela Mollardová.

Bez svých synů oslavila princezna Vánoce v roce 1992. Tehdy na veřejnost vyplynuly informace, že Charles a Diana žijí odděleně a jejich vztah nefunguje. Svátky tak prožila podle portálu Express se svým bratrem v jejich rodinném sídle Althorp ve West Northamptonshire.

Král Karel III. se v neděli s rodinou zúčastnil vánoční bohoslužby. Podívejte se na video:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz