Domácí

Nebezpečný plavecký kruh. Dětem může místo pomoci ublížit

Nebezpečný plavecký kruh. Dětem může místo pomoci ublížit
Nebezpečné plavecké sedátko | Zdroj: ČOI

Česká obchodní inspekce (ČOI) zakázala nebezpečný dětský plavecký kruh. Snadno odnímatelné plastové části mohou děti spolknout a udusit se. Výrobce ho po zásahu inspekce musí stáhnout z trhu.

Plavecký kruh, který má děti ve vodě chránit, označila Česká obchodní inspekce za nebezpečný. Plovoucí sedátko ve tvaru ryby mělo kromě držátek i zuby, ploutve a vrchní "čelist" chránící dítě před slunečním svitem. Tu lze ze sedátka sundat.

"Při zkouškách došlo k odtržení malých kousků plastového materiálu z bočních a ocasních ploutví výrobku, které se vejdou do zkušebního válce pro malé části," uvedla ČOI. Plavecký kruh tak pro děti představuje značné nebezpečí, jelikož je mohou snadno odtrhnout a vdechnout.

Související obsah

Výrobek tak nařídila Česká obchodní inspekce stáhnout z trhu. "Hračka byla nahlášena kontaktnímu bodu na ministerstvu průmyslu a obchodu a byla zveřejněna v systému Safety Gate," doplnila ČOI. Zakázaná hračka se prodává pod názvem Inflatable Awning Baby Yacht v internetovém obchodu miniinthebox.com.

Popisek nafukovacího kruhu:

ČOI nařídila stažení kruhu z trhu | Zdroj: ČOI

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz