Zajímavosti

Češka líčila nejznámější hvězdy. Doteď se přátelí se Céline Dion

Byla dvorní vizážistkou kanadské zpěvačky Céline Dion, líčila největší hvězdy světového showbyznysu. Cesta Aleny Klenot za slávou přitom nebyla jednoduchá. Aby si mohla začít plnit sny, musela už v roce 1979 emigrovat z tehdejšího Československa s manželem a tříměsíčním synkem.

Příběh vizážistky Aleny Klenot má až hollywoodské rozměry. Nic nedostala zadarmo, tvrdě dřela a šla si za svým. Světovým hvězdám showbyznysu se nikdy nebála říct svůj názor. V roce 1979 emigrovala z Československa. Rok a půl strávila s rodinou v rakouském utečeneckém táboře.

Pak se dostali do Kanady a tam to vše začalo. "Nejdřív jsem pracovala jako kosmetička. Normálně v kosmetickém obchodě," popsala své začátky. Díky svému druhému manželovi, který byl scenárista a producent, se pak dostala do světa televize a filmu. "Já jsem byla asi na osmi olympijských hrách. Na nich jsem se v Barceloně poznala se Céline Dion, to ještě nebyla tak známá," vzpomíná Klenot.

​Céline Dion a Alena si padly do oka. Podle české vizážistky možná i proto, že tehdy ani jedna z nich neměla úplně dokonalou angličtinu. Dion totiž pochází z frankofonní části Kanady. "My jsme vždycky měly příjemné zážitky, když jsme s ní šly na koncerty, takže to byla celkem familiární práce," nastínila Klenot.

Související obsah

Vizážistka tak nechyběla ani na zpěvaččině svatbě a dodnes je vždy zvaným hostem na koncerty kanadské hvězdy. "Pracovala jsem i s dalšími herečkami a zpěvačkami, protože v Kanadě nebo Americe jste na takové listině a čím jste víc nahoře, tím víc máte práce. Pracovala jsem třeba s Alanis Morissetteovou, Cher nebo Janet Jacksonovou," vyjmenovala Klenot.

​Profesi vizážistky jako takovou už před lety pověsila na hřebík, začala se věnovat psaní knih a zajímá se o anti-aging. "Nikdo nechce zestárnout, strašně se bojíme. Jde o to, abychom se dobře cítili a měli energii, něco mohli vytvářet. Já bych energii mohla rozdávat," řekla.

Tahle dáma má plánů do budoucna a energie víc než dost. Cestuje po celém světě a ráda se vrací do Prahy. Na úprk z tehdejšího Československa už vzpomíná jako na dobrodružství. "Vzpomínám si, že jsem nastrkala peníze Jakubovi do sunaru. Moc jsme toho neměli. Jeden kufr, pár kousků oblečení a šli jsme do světa jako Honza se svým ranečkem," uzavřela Klenot.

Aneta Bednárová, TN.cz

K tématu Zajímavosti

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz