Domácí

Těhotná žena v Brně způsobila nehodu. Nadýchala téměř dvě promile

Těhotná žena v Brně způsobila nehodu. Nadýchala téměř dvě promile
Těhotná řidička byla pod vlivem alkoholu | Zdroj: Policie ČR

Policisté v sobotu zveřejnili šokující podrobnosti k dopravní nehodě, která se stala na Nový rok v Brně. Šestatřicetiletá řidička tam narazila do auta před sebou, ve kterém cestovala čtyřčlenná rodina. Sama v autě vezla svou matku a svého osmiletého syna. Žena navíc byla v pokročilém stadiu těhotenství. Policie jí naměřila téměř dvě promile alkoholu.

Nehoda se stala na Nový rok v Brně-Židenicích, policie k ní ale zveřejnila informace až v sobotu. Na světelné křižovatce se srazila dvě osobní auta. "Šestatřicetiletá řidička se plně nevěnovala řízení a narazila do vozu před sebou," uvedla policejní mluvčí Petra Hrůzová.

Řidička vezla svou matku a svého osmiletého syna. V autě, do kterého nabourala, cestovala čtyřčlenná rodina s dětmi. "Děti včetně jejího syna byly převezeny s lehkými zraněními do dětské nemocnice," doplnila Hrůzová s tím, že oběma řidičům policie provedla dechovou zkoušku na alkohol.

Související obsah

​Zatímco u řidiče, který zastavil na červenou, vyšla negativní, řidičce, která do něj narazila, policisté naměřili 1,9 promile. Žena navíc byla v pokročilém stadiu těhotenství, podle Hrůzové tak byla po nehodě převezena do porodnice.

Tím to pro ni ale nekončí. "Žena může hovořit o velkém štěstí, že její nezodpovědné chování neskončilo tragicky. Nyní se bude zpovídat z ohrožení pod vlivem návykové látky," prozradila policejní mluvčí.

Tento týden policie na Českolipsku zadržela řidičku dodávky, která nadýchala téměř tři promile:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz