Domácí

Na zámku v Náchodě uhynula medvědice. V posledních dnech byla nemocná

Na zámku v Náchodě uhynula medvědice. V posledních dnech byla nemocná
Ilustrační foto | Zdroj: Getty Images

Jeden ze dvou medvědů, kteří se stali symboly náchodského zámku, uhynul. Konkrétně jde o medvědici Dášu. Tu podle oficiální zprávy, kterou zámek vydal, trápily v poslední době zdravotní problémy.

Samice medvěda hnědého Dáša, která spolu se svým druhem Ludvíkem obývala příkop zámku v Náchodě, uhynula. Státní zámek to oznámil na svých webových stránkách. "Dáša o tomto víkendu bohužel uhynula a odešla do medvědího nebe," píše se v tiskové zprávě.

Dášu podle správy zámku trápily v posledních dnech zdravotní problémy. Co přesně její smrtelné onemocnění způsobilo, ale zatím není jasné. "Podrobné okolnosti jejího úhynu stanoví pitva, kterou zajistí Zoo Dvůr Králové, kam byla v neděli v ranních hodinách převezena," uvedl zámek. Právě Zoo Dvůr Králové se spolu s městem a zámkem na péči o medvědy podílela.

Související obsah

Oba náchodští medvědi v loňském roce oslavili 30. narozeniny. Na zámku pobývali přes čtvrt století. Druhý z medvědů Ludvík je údajně v dobré kondici, tedy úměrně svému věku. Ve volné přírodě se totiž tyto šelmy dožívají právě asi 30 let. V zajetí to ale může být i o skoro 20 let víc. "Pevně věříme, že se se ztrátou Dáši brzy vyrovná," dodala správa zámku.

Zoo ve Dvoře Králové má první letošní přírůstky. Například mládě žirafy Rothschildovy:

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz