Domácí

Vyjednávání o koalici v Praze se posouvá. Piráti vítají ústupky SPOLU

Praha je možná o krok blíže sestavení nového vedení magistrátu. Zástupci SPOLU a Pirátů se přiblížili k dohodě. Ačkoliv se jejich vyjednávací týmy setkají až příští týden, Piráti už nyní vítají návrhy na ústupky od zástupců koalice SPOLU.

Po dlouhé snaze o nalezení kompromisu na magistrátní úrovni se rýsuje možné řešení. Podle členky vyjednávacího týmu Pirátů Jany Komrskové přišli zástupci koalice SPOLU s ústupky, které by mohly dlouhodobě zablokovanou situaci na pražském magistrátu odblokovat. Má se jednat především o splnění nepřekročitelné podmínky Pirátů, že v městské radě nebudou sedět s trestně stíhanými lidmi.

To se týká pražského lídra KDU-ČSL Jana Wolfa, který uspěl jako číslo 4 na kandidátce SPOLU a čelí obžalobě v kauze sportovních dotací na pražském magistrátu. Další ústupky Pirátům se mají týkat upuštění od takzvaného investičního náměstka, který jim rovněž vadil.

Související obsah

Podle názoru politologa ale může být magistrátní dohoda nadále obtížná. Prý především kvůli střetu silných osobností, jmenovitě Bohuslava Svobody (ODS), Zdeňka Hřiba (Piráti) a Jana Čižinského (Praha sobě). Jak se jednání bude vyvíjet, se dozvíme příští týden, kdy se vrací úřadující primátor Zdeněk Hřib ze služební cesty.

kdu, TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz