Domácí

Tramvaj v Praze srazila muže. Záchranáři do nemocnice odvezli jeho i ženu

Na Plzeňské ulici v Praze ve středu večer srazila tramvaj zhruba 50letého chodce. Hasiči muže vyprostili a předali do péče záchranářů, ti ho museli uvést do umělého spánku. Z místa neštěstí odvezli také vystresovanou ženu.

Kvůli dopravní nehodě musel být ve středu večer přerušen provoz tramvají v úseku Vozovna Motol – Sídliště Řepy. 

"V ulici Plzeňská zasahujeme u střetu tramvaje s chodcem. Vyprošťujeme osobu zpod tramvaje," uvedli hasiči před osmou hodinou večer.

Zaklíněného chodce dostávali ven za použití pneumatických vaků, které dokážou tramvaj přizvednout. Zhruba ve čtvrt na devět hlásili úspěch. "Osoba byla vyproštěna a předána do péče záchranářů. Případ si převzala jednotka hasičů," dodali pražští hasiči.

Související obsah

"Muže ve věku zhruba 50 let bylo nutné uvést do umělého spánku, zajistit dýchací cesty, připojit na monitor, ošetřit, imobilizovat. Utrpěl mnohočetná poranění (hlava, nohy, hrudník), jede do Fakultní nemocnice Motol na ARO. Z místa jsme vezli ještě 50letou ženu s akutní stresovou reakcí," upřesnila následky nehody mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.

"Budeme vyšetřovat okolnosti, za jakých se muž dostal pod kola tramvaje," uvedl policejní mluvčí Jan Daněk. "Na místě se podrobil dechové zkoušce, která byla pozitivní. Nadýchal více než jedno promile alkoholu," dodal později.

V úseku Hotel Golf – Sídliště Řepy nahradila tramvaje autobusová linka X9. "Tramvajové linky jsou ukončeny ve Vozovně Motol," upozornili na twitteru zástupci Pražské integrované dopravy (PID).

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz