Zajímavosti

Fenku ze Slovenska vyděsil na silvestra dělobuch. Našli ji až v Lotyšsku

Kuriózní závěr má pátrání po starší fence, která se na Silvestra ztratila ve slovenské Spišské Sobotě. Jackie vyděsil dělobuch a trvalo několik dní, než ji dokázali majitelé znovu vypátrat. K jejich údivu se však milovaný Jack Russell teriér tou dobou nacházel ve 1 300 kilometrů vzdáleném Lotyšsku.

"Odměna jistá!" hlásal leták, pomocí kterého se zoufalí majitelé snažili najít svou fenku. Zaběhla se, když na silvestra bouchl dělobuch. Od té doby ji nikdo neviděl, informuje TV Markíza.

"Je to Jack Russell teriér a reaguje na jméno Jackie, nemá obojek, ale je očipovaná. Je už starší a špatně slyší," popisovali fenku majitelé ze Spišské Soboty.

Související obsah

​Několik dní trvalo, než se konečně ozvali nálezci. Úlevu však vystřídalo překvapení. Ukázalo se totiž, že fenka se nachází v úplně jiné zemi.

Na parkovišti v Popradu se Jackie ujala žena z Lotyšska, jejíž autobus si zrovna ve slovenském městě dělal přestávku. Vystrašenou fenku vzala s sebou domů. Bez pasu jela s dalšími turisty dlouhých 1 300 kilometrů.

Dostat psa zpátky na Slovensko se však ukázalo jako poměrně obtížný úkol. Po několika zklamáních je ale už nyní podle majitelů naštěstí vše na dobré cestě a našel se i dobrovolník, který domácího mazlíčka přiveze.

TN.cz

K tématu Zajímavosti

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz