Domácí

Za tragickou nehodou na Lounsku mohla být rychlost. Zemřelo malé dítě

Za tragickou nehodou na Lounsku mohla být rychlost. Zemřelo malé dítě
Ilustrační snímek | Zdroj: Policie ČR

Na silnici mezi Panenským Týncem a Třebízí se ve čtvrtek stala tragická nehoda. Okolo poledne havarovalo osobní auto, které se následně převrátilo na střechu. O život přišlo malé dítě, řidičku ve vážném stavu transportoval vrtulník do nemocnice. Příčinou nehody byla podle předběžných informací zřejmě nepřiměřená rychlost.

Smrtí ani ne dvouletého dítěte ve čtvrtek skončila dopravní nehoda u Panenského Týnce na Lounsku. Co přesně se na místě stalo, vyšetřovatelé zjišťují.

"Řidička osobního vozidla z dosud nezjištěných příčin vyjela ze silnice a sjela do příkopu. Vozidlo se převrátilo na střechu," přiblížila okolnosti neštěstí policejní mluvčí Ilona Gazdošová.

Související obsah

​Na místo vyrazili i záchranáři. Vzlétl dokonce vrtulník. Ten transportoval do nemocnice vážně zraněnou řidičku osobního vozidla. Dítěti již nebylo pomoci, jak sdělil mluvčí krajských záchranářů Prokop Voleník.

Policie zatím čeká, až zdravotní stav ženy umožní její výslech. Podle předběžných závěrů vyšetřovatelů mohla být příčinou neštěstí vyšší rychlost. "Probíhá nadále šetření, budou zadány znalecké posudky včetně toxikologického rozboru na alkohol a drogy," upřesnila o den později Gazdošová.

Napilno měly ve čtvrtek záchranářské složky prakticky v celém Česku. Dopravu totiž zejména po ránu komplikovalo náledí. Série nehod uzavřela v obou směrech dálnici D10. Zemřela tam řidička, kterou v reflexní vestě na dálnici srazilo auto.

Tragická nehoda na D3. Muž přebíhal dálnici, po střetu s autem zemřel (11/2022):

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz