Domácí

Čeští policisté zadrželi hlavu ruské mafie. Boss se skrýval v Praze

Detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) zadrželi v Praze mezinárodně hledaného mafiána. Mělo jít o hlavu ruskojazyčné mafie. Na vypátrání nebezpečného muže se podílela také Bezpečnostní informační služba (BIS).

Detektivové z NCOZ v Praze zadrželi Gruzínce, na nějž byl Spojenými státy vydán mezinárodní zatykač. Muž má být takzvaným "vorem v zakoně", tedy hlavou ruskojazyčné mafie. Do pátrání po něm se zapojila také Bezpečnostní informační služba (BIS) a zahraniční bezpečnostní složky.

Gruzínce americké úřady hledaly kvůli podezření ze spáchání zvláště závažných trestných činů. Kromě mafiánského bosse se policii podařilo zadržet také jeho osobního strážce, taktéž občana Gruzie.

Související obsah

"Aktuální zadrženií'vora v zakoně' v Praze je skvělou ukázkou vynikající mezinárodní spolupráce a dlouhodobě špičkové kooperace BIS a NCOZ. Doba, kdy v ČR mělo ruské podsvětí klidné zázemí, se už nikdy nesmí vrátit," okomentovala česká kontrarozvědka akci na twitteru.

"Muž je v současné době ve vydávací vazbě, kde setrvá až do rozhodnutí extradičního řízení k jeho vydání do USA," dodal k případu policejní mluvčí Jaroslav Ibehej. Případ dozoruje Městské státní zastupitelství v Praze.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz