Domácí

Požár zachvátil stodolu na Orlickoústecku. Nejvíc to odnesla kočka

Sedm jednotek hasičů od rána likviduje rozsáhlý požár stodoly v Žamberku na Orlickoústecku. Škoda je tři miliony korun, uvnitř bylo velké množství dřeva. Proč začalo hořet, zatím není jasné.

Oranžové světlo rozzářilo v úterý nad ránem žambereckou část Polsko. Když lidé volali hasiče, plameny už prohořívaly střechou. A šlehaly pět metrů nad tašky.

Prioritou sedmi jednotek bylo zachránit alespoň obytnou část. Stodola byla totiž napojená na dům. Úkol se podařil, ale z hospodářského stavení toho moc nezbylo. Hasiči potřebovali na hašení kubíky vody, tu čerpadla nasávala v řece.

Související obsah

"Uvnitř objektu se nikdo nenacházel," sdělila mluvčí hasičů Vendula Horáková. Ve stodole ale bylo velké množství dřeva pro truhláře. Také se vznítil traktor. O život šlo i domácím zvířatům. Kočka sice na poslední chvíli utekla, ale odnesl to její kožich.

"Škoda činí tři miliony korun," doplnila Horáková. Požár vypukl před půl šestou ráno a hodinu trvalo, než hasiči oheň dokázali odříznout. Když se na nebe vyhouplo slunce, ještě se na místě hasilo. Po příčině požáru vyšetřovatel stála pátrá. Ještě po třech hodinách se nemohl dostat přímo do objektu.

ls, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz