Zahraničí

V horách v jižní Kalifornii se ztratil známý britský herec Julian Sands

Britský herec Julian Sands, známý například z filmů Nabarvené ptáče, Warlock a Dannyho parťáci 3, se od minulého týdne pohřešuje. Ztratil se poté, co se vydal na pěší túru poblíž hory Baldy Bowl v kalifornském pohoří San Gabriel v okrese San Bernardino.

Pětašedesátiletý Sands byl nahlášen jako pohřešovaný 13. ledna v půl osmé večer tamního času, uvedla pro CNN mluvčí oddělení Gloria Huertaová. Do pátrací akce byly nasazeny pátrací a záchranářské týmy, ale kvůli nepříznivému počasí a lavinovému nebezpečí museli záchranáři pátrací akce přerušit, uvedla Huertaová.

Úřady podle jejích slov nadále používají k pátrání po známém herci vrtulníky a drony, ale jsou limitovány nepříznivým počasím. Policejní mluvčí dodala, že pozemní pátrání bude naplánováno, až se zlepší počasí a podmínky budou pro záchranáře bezpečnější.

Související obsah

Šerif okresu San Bernardino nedávno varoval turisty před návštěvou hory Baldy Bowl, kde kvůli silnému větru a náledí stále panují nebezpečné podmínky. V příspěvku na facebooku úřad uvedl, že za poslední čtyři týdny pátrací a záchranné týmy zasahovaly na hoře Baldy Bowl a v okolí už 14krát.

"Tyto záchranné mise se týkaly ztracených, uvázlých anebo zraněných turistů. Bohužel během těchto posledních čtyř týdnů dva turisté zemřeli," uvádí se v příspěvku.

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz