Domácí

Chlapečkovi se na záchranáře čekat nechtělo. Na svět přišel už v autě

Chlapečkovi se na záchranáře čekat nechtělo. Na svět přišel už v autě
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

K překotnému porodu vyjížděli v noci záchranáři Olomouckého kraje. Když ale dorazili na místo, bylo už dítě na světě. Zdravý chlapeček se narodil v autě. Po celou dobu byl mamince oporou její partner, kterému dávala po telefonu pokyny operátorka.

To, že chce chlapeček na svět, si usmyslel v noci. Záchranáři z Konice na Prostějovsku dostali oznámení o výjezdu krátce po druhé hodině ranní. Mezitím ale už maminka rodila, operátorka tak zůstávala po telefonu ve spojení s tatínkem, kterému dávala pokyny.

Když nakonec záchranáři dorazili na místo, miminko už bylo na světě. "Vše proběhlo neskutečně rychle a maminka ještě před příjezdem RZP na místo události porodila v automobilu krásného a zdravého chlapečka," pochlubili se příběhem se šťastným koncem záchranáři Olomouckého kraje na facebooku.

Související obsah

​Žena podle nich byla neskutečně šikovná a její partner jí byl velikou oporou. Bedlivě poslouchal pokyny operátorky, jak miminko zajistit až do příjezdu posádky.

"Zvěčnili jsme tuto jejich vzpomínku a ‘zážitek‘ a zároveň s jejich svolením sdílíme. Radostných chvil v terénu je při naší práci opravdu málo a je potřeba je rozdávat," vysvětlili záchranáři.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz