Domácí

Prezident Zeman udělil další milost. Prominul podmínku Janě Nečasové

Prezident Miloš Zeman udělil milost v další trestní kauze. Prominul zkušební dobu podmíněně odsouzené Janě Nečasové. Jedná se o kauzu zneužití Vojenského zpravodajství, která vypukla v roce 2013.

Téměř v závěru svého funkčního období udělil prezident Miloš Zeman milost v další trestní kauze. Milost se tentokrát rozhodl udělit Janě Nečasové, dříve Nagyové.

Udělení milosti potvrdil televizi Nova manžel Nečasové a bývalý premiér Petr Nečas. "Tuto informaci mohu potvrdit. Děkuji panu prezidentovi za jeho nezaujatý a lidský přístup," řekl. 

Soud uložil Nečasové podmíněný trest poté, co byla obviněna ze zneužití Vojenského zpravodajství. Na její příkaz měli zpravodajci sledovat tehdejší manželku Petra Nečase.

Jejich úkolem mělo být nasbírání dostatečného množství důkazů o domnělé nevěře Radky Nečasové. Ty pak měly vést k uspíšení rozvodového řízení. Nečasová měla podobným způsobem sledovat i dva zaměstnance Úřadu vlády.

Související obsah

​Kauza kolem Nečasové vypukla v roce 2013. Bývalou členku ODS zatkla policie v červnu toho roku. Propuštěna z vazby byla po necelém týdnu.

Případ vyústil v bezprecedentní politickou krizi a vedl k pádu Nečasovy vlády. Ten se v roce 2013 skutečně rozvedl a s Janou Nečasovou, dříve Nagyovou, se oženil ještě v témže roce v září.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz