Domácí

Bohoslužba za vlast se konala v katedrále sv. Víta. Účastnili se Zeman, Pavel i Babiš

V katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě se v neděli konala bohoslužba za vlast. Akce se účastnila mimo jiné i hlava státu Miloš Zeman. Dorazili také oba prezidentští kandidáti s manželkami.

Bohoslužbu sloužil pražský arcibiskup Jan Graubner. "Během ní budou v transeptu katedrály umístěny korunovační klenoty a u oltáře bude vystavena lebka sv. Václava," informovalo před mší na svém webu pražské arcibiskupství.

Návštěvníci tak viděli i výstavu klenotů. Tu Pražský hrad prodloužil kvůli velkému zájmu až do úterý. Pokračovat pro veřejnost bude od 14:30. V pondělí a úterý bude výstava od 8:00 do 18:00.

Související obsah

Události se účastnil prezident Miloš Zeman, jeho kancléř Vratislav Mynář i mluvčí Jiří Ovčáček. Dorazili rovněž oba prezidentští kandidáti, tedy generál ve výslužbě Petr Pavel a předseda hnutí ANO Andrej Babiš, i s manželkami.

"Nacházíme se uprostřed voleb hlavy státu a máme hlavy plné starostí, strachu, snů i velkých plánů. Do této situace přichází k nám i Ježíš se svou výzvou začněte myslet jinak. Ano, právě teď je vhodný čas, boží království je blízko. Později vysvětlí, že jde o království pravdy, spravedlnosti, lásky a pokoje," řekl Graubner. 

Lidé se během bohoslužby pomodlili nejen za český národ a dobrou volbu nového prezidenta, ale také za zdraví a pokoj současné hlavy státu Miloše Zemana, za zemřelého exprezidenta Václava Havla i za rodiny nebo mír na Ukrajině. Mši zakončila modlitba za vlast, zpěv státní hymny a svatováclavského chorálu.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz