Domácí

VÝSTRAHA: Vydatný sníh bičoval část Česka. ČHMÚ varovala před kalamitou

Meteorologové varovali před silným sněžením. Na jihu a východě Moravy mohly za hodinu napadnout místy až tři centimetry nového sněhu. Počasí může pořádně komplikovat dopravu.

Výstraha platila do nedělního poledne pro část Pardubického a Jihomoravského kraje a Vysočinu. "Silné sněžení postupuje od jihovýchodu, na jihu a východě Moravy dosud napadlo místy až osm centimetrů nového sněhu," informoval na webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Meteorologové očekávali, že za hodinu mohly napadnout až tři centimetry nového sněhu, a varovali před kalamitou. Počasí může pořádně komplikovat dopravu. Komunikace se mohou stát nesjízdnými, může se zhoršit také viditelnost.

Související obsah

"Doporučujeme vzít v úvahu možnost náhlého poklesu dohlednosti a náhlé tvorby sněhové pokrývky a přizpůsobit tomu rychlost jízdy. Je nutné sledovat předpověď a dopravní zpravodajství," radí odborníci z ČHMÚ.

Výstraha:

Varování před sněhem | Zdroj: ČHMÚ

Meteorologové předpovídají, že také v dalších dnech bude sněžit. Bude zataženo až oblačno. V noci teploty spadnou až k 4 °C, přes den se teploty budou pohybovat maximálně kolem 4 °C.

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz