Naše Česko

Na Antarktidu míří český pokrývač. Musí opravit střechu stanice

Čeští polárníci se už brzy opět vydají zkoumat jižní pól. Tentokrát bude jejich expedice doplněna o důležitého člena – pokrývače střech. Téměř čtvrt roku ho vybírali z více než 300 uchazečů, než našli toho pravého. Jeho úkolem bude opravit střechu výzkumné stanice na Antarktidě. Nevšední výběrové řízení vyhrál rodák z Vrbna pod Pradědem – Dimitris Georgiadis.

Na kontinentu, ze kterého jde zima a mráz i přes televizní obrazovku a kde teploty v extrémech sahají až k -90 stupňům Celsia, čeká pořádný kus práce na pana Dimitrise Georgiadise. Ten byl vybrán jako součást vědecké výpravy Masarykovy univerzity v Brně na ostrovní základnu Jamese Rosse na Antarktidě. Bude tam pokládat 250 metrů čtverečních nové střechy.

"To, že si mě vybrali, je pro mě takové poděkování z hůry za celoživotní práci, co dělám. Já miluju zimu. Těším se," tvrdí novopečený polárník. Zájemců o práci v neobvyklém prostředí ale bylo více.

Související obsah

"Díky reportáži TV Nova se nám přihlásilo téměř 300 lidí. Byli to výborní pokrývači, horolezci, dobrodruzi," říká manažer antarktické stanice Pavel Kapler.

Mise panu Dimitrisovi končí koncem března a on věří, že za ním na nejdrsnějším kontinentu světa zůstane kus pořádné práce.

luk, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz