Domácí

Za smrt řidiče mohlo ŘSD, rozhodl soud. Neodstranilo strom, který jej zabil

Odvolací Krajský soud v Liberci dnes rozhodoval v případu smrtelné dopravní nehody z roku 2017 u Dubé na Českolipsku. Kabinu náklaďáku tam rozdrtil 30metrový topol. Podle soudu je za nehodu odpovědné Ředitelství silnic a dálnic, které o tom, že je strom ve špatném stavu, vědělo. Rozsudek je pravomocný.

Strom spadl na kabinu náklaďáku po poledni na silnici v Chlumu u Dubé na Českolipsku. "Padla větev silná, trefila ho přímo na kabinu a konec. Dojel tady ten kus a hotovo," popsal událost očitý svědek. Kabinu auta vzrostlý topol slisoval tak, že vůz vypadal, jako by ji ani neměl. Dvaapadesátiletý řidič uvnitř neměl sebemenší šanci neštěstí přežít.

Případ začala vyšetřovat policie a loni v únoru se dostal před Okresní soud v České Lípě. Ten došel k závěru, že za tragédii může Ředitelství silnic a dálnic, které vědělo o tom, že topol je ve špatném stavu a neodstranilo jej.

Související obsah

Odvolací Krajský soud v Liberci ve středu pravomocně rozhodl o tom, že společnost Ředitelství silnic a dálnic je vinna ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti a firma za to byla odsouzena k peněžitému trestu 1 000 000 korun. Pozůstalým má zaplatit 1 300 000 a firmě, které patřil poškozený náklaďák, pak 200 000 korun.

luk, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz