Zahraničí

Neštěstí na lovecké výpravě v Kansasu, pes zastřelil mladého muže

Pes s puškou, ilustrační foto
Ilustrační foto | Zdroj: Profimedia

Náhoda, která už snad nemůže být nešťastnější. Mladý muž zemřel o víkendu v americkém Kansasu poté, co ho zabil výstřel z pušky, na kterou šlápl pes.

Třicetiletý Joseph Austin Smith jel s kamarádem na loveckou výpravu do divočiny poblíž Geuda Springs. Seděl na předním sedadle spolujezdce v pickupu, když ho za jízdy zabil výstřel do zad, uvedl web globalnews.

Ránu způsobil přítelův pes, který nešťastně šlápl na spoušť nabité pušky, kterou vezli muži na zadním sedadle.

"Na zadním sedadle se nacházelo lovecké vybavení a puška," cituje prohlášení úřadu šerifa okresu Sumner list Washington Post. "Pes patřící majiteli pickupu na pušku šlápl, což způsobilo, že zbraň vystřelila. Vystřelená střela zasáhla spolujezdce, který na následky zranění na místě zemřel."

Související obsah

​Přivolaní záchranáři se postřeleného snažili resuscitovat, ale nebylo mu pomoci. Kamarádovi na místě řidiče se nic nestalo. Šerif uzavřel případ jako nešťastnou náhodu.

Není to ojedinělý případ, v posledních letech bylo ve Spojených státech postřeleno mnoho lidí, když psi tlapou stiskli spoušť, napsal Washington Post. Skoro stejný incident se stal roku 2018 v Novém Mexiku. Kříženec rotvajlera zachytil tlapou o spoušť pušky na zadním sedadle, výstřel trefil za jízdy jeho pána sedícího za volantem. Ten skončil v nemocnici se zraněním plic a několika zlomeninami, na svého čtyřnohého přítele však rozhodně nezanevřel.

Ve stejném roce si kříženec labradora a pitbula v Iowě dokonce "dokázal" při divoké hře s páníčkem pistoli v jeho pouzdře odjistit, když tlapou zavadil o pojistku a vzápětí o spoušť. Také v tomto případě vyvázl majitel se zraněním.

Za "nutnou obranu" lze pak považovat devatenáct let starou událost z Floridy. Štěně křížence způsobilo střelné zranění ruky muži, který se ho společně se šesti sourozenci chystal zastřelit, protože se mu nepovedlo je někomu darovat. 

Myslivec na Pardubicku postřelil kolegu. Hrozí mu 4 roky vězení (09/2022):

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz