Zahraničí

Zemřela herečka Annie Werschingová, známá ze seriálu 24. Bylo jí 45 let

Ve věku 45 let zemřela v neděli ráno v Los Angeles americká herečka Annie Werschingová, známá především díky roli agentky FBI Renee Walkerové v seriálu 24. Publicista Craig Schneider uvedl, že herečka podlehla rakovině.

Annie Werschingová se narodila a vyrostla v St. Louis ve státě Missouri a během své 20leté kariéry se objevila v desítkách televizních pořadů, informuje agentura Associated Press.

Poprvé se objevila v seriálu Star Trek: Enterprise a poté si zahrála v sedmé a osmé sérii seriálů 24, Bosch, Upíří deníky. Naposledy si zahrála ve druhé sérii seriálu Star Trek: Picard, kde ztvárnila královnu Borgů. Svůj hlas rovněž propůjčila postavě Tess v populární videohře The Last of Us.

Související obsah

Neil Druckmann, který hru The Last of Us vytvořil, na twitteru napsal: "Právě jsme ztratili krásnou umělkyni a lidskou bytost. Mé srdce je zdrcené. Myšlenkami jsem s jejími blízkými."

K nejznámějším rolím Werschingové patřila právě postava agentky FBI Renee Walkerové v populárním seriálu stanice Fox "24", kde hrála po boku Kiefera Sutherlanda v sedmé a osmé sérii.

Podle serveru Deadline byla Wershingové v roce 2020 diagnostikována rakovina, přesto herečka pokračovala v práci. Zůstal po ní manžel, herec Stephen Full, a tři synové. Na jejich podporu založila herečka ze seriálu Příběh služebnice Ever Carradineová sbírku na portálu GoFundMe. "Chtěla bych, aby mohli i nadále žít způsobem, na který by byla Annie hrdá," řekla Carradineová.

Manžel Werschingové Stephen Full podle CNN zanechal dojemné prohlášení: "V duši naší rodiny je dnes obrovská díra. Annie nám však zanechala nástroje, jak ji zaplnit. Našla zázrak v tom nejjednodušším okamžiku. K tanci nepotřebovala hudbu. Naučila nás nečekat, až si vás dobrodružství najde. Jděte si ho najít. Je všude. A my ho najdeme," napsal.

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz