Krimi

Policie evakuovala 200 lidí z kanceláří v Brně. Zasahovat musel pyrotechnik

Jihomoravští policisté měli perný začátek týdne. V pondělí před devátou hodinou ráno zasahovali v kancelářském komplexu v brněnské Holandské ulici. Z budovy museli evakuovat 200 lidí, protože v ní vyhrožoval muž se zbraní v ruce. Toho se podařilo zadržet. Na místě však zanechal zavazadlo, které prohledává pyrotechnik.

Se zbraní v ruce se v pondělí ráno vydal muž do jedné z kancelářských budov v Holandské ulici v Brně. "Byl tam se zbraní a choval se nestandardně," řekl TN.cz policejní mluvčí David Chaloupka. Bližší informace o podobě vyhrožování však policie nezveřejnila.

Muže se naštěstí jihomoravským policistům podařilo zadržet. "Důležité je, že toho člověka máme v moci a je pod naší kontrolou," dodal policejní mluvčí. Z budovy navíc museli evakuovat lidi, kteří se v ní v době zásahu pohybovali.

Související obsah

"Evakuováno bylo 200 lidí," informovala následně policie na twitteru. Ti nyní musejí komplex prověřit a zjistit, jestli je vše v pořádku. "To nějaký čas potrvá," přidal Chaloupka.

Krátce před 11. hodinou našli policisté na místě zavazadlo, které tam nechal zadržený muž. To musel prohlédnout pyrotechnik. "Zákrok hlídky se obešel bez zranění, střelná zbraň byla zajištěna, pachatel byl převezen do nemocnice k posouzení zdravotního stavu," dodala policie

TN.cz

K tématu Krimi

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz