Zahraničí

18letá dívka, která zmizela v Bratislavě, je stále nezvěstná. Její přítel skončil na policii

Policejní pátrání
Pohřešovaná dívka byla nalezena mrtvá | Zdroj: Policie ČR

Bratislavští policisté od soboty pátrají po 18leté Terézii Macalíkové. Ta se po hádce s přítelem vydala na toulky po městě. Naposledy ji viděli na Starém mostě, kde po ní zůstal kabát s mobilem a peněženkou.

Přítel 18leté Terézie Macalíkové byl poslední, kdo mladou dívku v sobotu viděl. Když po jejich vzájemné hádce odešla, téměř nereagovala na telefonáty ani zprávy. "Neodepisovala ani nezvedala telefon, potom mi napsala, že je na Starém mostě," uvedl chlapec pro web tvnoviny.sk.

Za svou přítelkyní, studentkou střední umělecké školy, se tak k mostu sám vydal. Místo ní tam našel pouze její kabát, ve kterém byl dívčin telefon a peněženka. Od té doby nikoho nekontaktovala a nebyla k nalezení. Chlapec se tak rozhodl oslovit kolemjdoucí. Jedna ze žen prý slyšela pláč pod mostem, další zase viděla Terézii sedět na mostě. 

Přítel nezvěstné dívky vypovídal na policii. "Policistům jsem podal další obsáhlou výpověď, upřesnil jsem jim všechny časy, zprávy a poskytl nové informace, které se nám podařilo zjistit," řekl v úterý. Policisté se zajímali i o místa, kam by dívka mohla jít. "Šli jsme s policisty ke mně domů, kde zajistili osobní věci Terézie, aby mohli udělat testy DNA," dodal mladík.   

Kriminalisté teď shromažďují a analyzují kamerové záznamy z MHD.

Související obsah

​"Policisté pátého bratislavského okresu se obracejí na veřejnost se žádostí o pomoc při hledání 18leté Terézie Macalíkové," uvedli bratislavští policisté na svém facebookovém profilu. Dívka je podle nich vysoká zhruba 160 centimetrů, má hubenou postavu, dlouhé kudrnaté zrzavé vlasy a modrozelené oči. V době zmizení na sobě měla černé tepláky, mikinu a bílé zimní boty.

Terézie by se nemusela nacházet pouze v okolí Bratislavy, kde byla na návštěvě za svým přítelem. Pochází totiž ze sto kilometrů vzdáleného okresu Topolčany. Do pátrání se zapojilo také oddělení říční policie, členové Záchranného systému Slovensko i dobrovolníci. "Využili jsme pěší týmy a termovizi. Pátrání bylo zatím neúspěšné," informoval záchranný systém.

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz