Domácí

Závěje, sněhové jazyky i silný vítr. Meteorologové upravili výstrahu

Meteorologové v úterý zpřísnili výstrahu. Ve vyšších polohách hrozí závěje a tvorba sněhových jazyků. Česko navíc trápí vítr. Ten může ve středu dosahovat v nárazech až 70 kilometrů za hodinu.

Výstraha před závějemi platí od úterý do čtvrtečních 18:00 pro část Libereckého, Královéhradeckého, Olomouckého a Moravskoslezského kraje, a to v polohách nad 700 metrů nad mořem.

Platí dokonce vysoký stupeň nebezpečí. "Při cestování doporučujeme sledovat dopravní zpravodajství a počítat s prodloužením doby jízdy. Při jízdě autem nezapomenout na zimní výbavu, sněhové řetězy a nářadí k případnému vyproštění auta. Ve voze je vhodné mít teplé oblečení a alespoň zásobu nápojů a jídla. Většinu cesty je dobré plánovat tak, aby proběhla za denního světla," apelují meteorologové.

Související obsah

Místy se ve vyšších polohách mohou tvořit i sněhové jazyky. Výstraha platí rovněž do čtvrtečních 18:00 pro část Jihočeského, Plzeňského, Karlovarského, Ústeckého, Královéhradeckého, Pardubického, Zlínského a Moravskoslezského kraje a Vysočiny.

Varování před sněhovými jevy
Varování před sněhovými jevy | Zdroj: ČHMÚ

Výstraha před větrem

Silný vítr už pár dnů trápí Česko. Podle meteorologů by mohl v následujících dnech dosahovat v nárazech až 70 kilometrů za hodinu. Výstraha je v platnosti od středečních 10:00 do čtvrteční půlnoci pro Prahu, Středočeský, Jihočeský, Plzeňský, Karlovarský, Ústecký, Liberecký, Královéhradecký kraj, Vysočinu a část Jihomoravského, Olomouckého a Moravskoslezského kraje.

Varování před větrem
Varování před větrem | Zdroj: ČHMÚ

Kvůli silné námraze a větru se v pondělí stovky domácností na jihu Čech ocitly bez elektřiny. Stromy poškodily vedení zejména na Českokrumlovsku a Prachaticku. V úterý dopoledne ještě stále neměli proud lidé ve Volarech, kde by měly opravy skončit kolem 16. hodiny.

Vítr, sníh, mráz. Česko čeká pravé zimní počasí:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz