Domácí

Po Liberci chodí travič psů. Zvířatům hází otrávené uzeniny

Policie varuje chovatele psů v libereckých Vratislavicích nad Nisou před travičem psů. Na trávnících u paneláků rozhazuje uzeniny napěchované tabletami. Minimálně tři zvířata už skončila v péči veterinářů.

"Jsem ráno kolem osmé vyšla s čubinkou ven a všimla jsem si, že mi chce tady něco sebrat. Hned tady zkraje. Tak jsem přiskočila a našla jsem buřt," uvedla nálezkyně otrávených návnad Stanislava Hanusová. 

Když si uzeninu prohlédla podrobněji, zjistila, že je napěchovaná neznámými tabletami. Proto okamžitě oběhla všechny sousedy pejskaře, aby je varovala.

"Mezitím už jsem zjistila, že tři psi to tady snědli. Paní přiběhla, že to její fenka snědla. Během chvilky jí začala zvracet. Pak začal zvracet pejsek tady další sousedce. Notabene tady je to dětská louka. Tady si denně hráli a bobovali ti nejmenší, takže to mohlo sebrat i dítě," upozornila Hanusová.

Související obsah

Případ už si převzali liberečtí kriminalisté. Místo je uzavřené a přestaly ho navštěvovat i maminky s dětmi. Nikdo neví, kolik dalších nástrah se může pod sněhem, který mezitím napadal, ještě ukrývat.

"Liberečtí kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu týrání zvířat," sdělil policejní mluvčí Vojtěch Robovský. Léky z návnad už policie zaslala do kriminalistického ústavu, kde se bude zjišťovat, o jaký druh léčiva šlo a jak moc bylo nebezpečné. Pachateli v případě dopadení hrozí až tříleté vězení.

kdu, TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz