Krimi

Poradkyně ze svých klientů vytáhla sedm milionů. Pak je prohrála v automatech

Herní automat
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

Více než sedm milionů korun vylákala podle policie ze svých klientů investiční a pojišťovací poradkyně (49) z jihu Plzeňska. Peníze následně měla prohrát v herních automatech. Kriminalisté podezřelou obvinili z podvodu, ženě hrozí až osmileté vězení.

Policisté z hospodářské kriminality se náročným případem intenzivně zabývali několik dlouhých měsíců. Žena měla coby investiční a pojišťovací poradkyně podvádět své klienty od roku 2013 do konce roku 2019.

"Sdělovala jim nepravdivé a zavádějící informace, které měly u klientů vzbudit přesvědčení, že požadované finanční transakce jsou pro ně výhodné. Postupně tak ze 60 poškozených vylákala více než sedm milionů korun," prozradila policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Související obsah

​Získané peníze pak měla žena nasypat do výherních automatů. O všechno ale přišla. Teď navíc bývalé poradkyni hrozí vězení.

Kriminalisté ji obvinili z podvodu a státnímu zástupci předali spisový materiál s návrhem na podání obžaloby. "Ženě za její jednání hrozí trest odnětí svobody na dva roky až osm let," upozornila mluvčí.

TN.cz

K tématu Krimi

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz