Domácí

Mrtví hlodavci i trus. Inspekce uzavřela sklad oblíbeného obchodu v Pardubicích

kaufland
Prostory skladu byly uzavřeny | Zdroj: SZPI

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) uzavřela sklad pobočky Kaufland v Pardubicích. Inspektoři tam objevili mrtvé hlodavce i jejich trus. V provozovně byly navíc nepřijatelné hygienické podmínky.

Inspektoři provedli kontrolu v prodejně Kaufland v ulici S. K. Neumanna v Pardubicích. "Uvnitř skladových prostor jsme zjistili stopy po působení hlodavců včetně četného výskytu jejich exkrementů a dvou těl uhynulých jedinců," informovala SZPI na facebooku.

Na podlaze a v regálech byly navíc nečistoty. "Vzhledem k tomu, že v provozovně nebyly vytvořeny základní hygienické požadavky pro uvádění potravin na trh, jsme kontrolované osobě uložili částečný zákaz užívání prostor vztahující se na prostory skladu," doplnili inspektoři.

Související obsah

"Ihned jsme podnikli nezbytné kroky k odstranění veškerých nedostatků," řekla TN.cz mluvčí Kauflandu Renata Maierlová.

Inspekce hned druhý po kontrole sklad opět otevřela. "Přijali jsme nadstandardní opatření, aby se zmíněná situace v budoucnu již neopakovala. Na všech našich prodejnách probíhají pravidelné kontroly externí deratizační firmou a je naší maximální snahou těmto případům předcházet," uzavřela Maierlová.

Není to ale poprvé, kdy Státní zemědělská a potravinářská inspekce narazila během svých kontrol na tyto problémy u různých provozoven. Jejich seznam pak pravidelně zveřejňuje na webu potravinynapranyri.cz.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz