Krimi

Potetovaný muž měl v Praze napadnout tři cizince. Pátrá po něm policie

Policisté z Prahy pátrají po útočníkovi, který měl v Praze 8 napadnout tři cizince. Jeden z nich skončil v nemocnici. Na případu pracuje oddělení pro vyšetřování extremismu a terorismu.

Ze záběrů bezpečnostní kamery je zřejmé, že se podezřelý přišel nejspíš jenom porvat. Zamířil si to rovnou ke třem cizincům, které začal provokovat. Netrvalo dlouho a začala roztržka, po které skončil jeden z cizinců se zraněným obličejem.

"Kriminalisté z oboru extremismu a terorismu pražské policie se zabývají případem, kdy zatím neznámý muž zaútočil na tři cizince, kteří stáli před domem a kouřili. Na kamerových záběrech sice napadení nevypadá nijak dramaticky, ale jeden z poškozených se zraněním skončil v nemocnici a musel podstoupit chirurgický zákrok," informoval policejní mluvčí Jan Daněk.

Související obsah

Protože napadení byli cizinci, kriminalisté řeší případ jako přečin násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci spolu s přečinem výtržnictví. Za to útočníkovi hrozí až tři roky vězení. Případ se stal v Praze 8 v Olštýnské ulici už loni v říjnu, policisté ale zatím podezřelého nenašli, a tak žádají veřejnost o pomoc.

"Muž byl snědší barvy pleti, odhadovaný věk okolo 30 až 35 let. Vysoký přes 170 centimetrů, byl urostlé postavy, měl vyholené vlasy, prošedivělé vousy a tetování na levé ruce," popsal Daněk.

Na sobě měl v době činu bílé sportovní boty, tmavé teplákové kalhoty, tmavé triko s krátkým rukávem a zelenou mikinu přes ramena. Pokud muže někdo pozná, ať se obrátí na linku 158.

ls, TN.cz

K tématu Krimi

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz