Domácí

Řidička si nevšimla, že auto před ní brzdí. Nabourala do policejní služebny

Policisté ve Smržovce na Jablonecku vyšetřují srážku dvou aut, ze kterých pak jedno nabouralo přímo do vchodu služebny policie. Škoda na autech je 100 tisíc korun, na dveřích pak 10 tisíc korun.

Většinou musejí policisté k vyšetřování nehody dojíždět. Tentokrát to měli, jak se říká, na "bačkory". Když uslyšeli dunivý zvuk v kanceláři, vyběhli ven a přímo o vchodové dveře měli opřené jedno z havarovaných aut.

Celé se to stalo tak, že řidička menšího vozu dávala přednost mamince s kočárkem, aby mohla bezpečně přejít. Toho si nevšimla řidička jedoucí za ní, nedobrzdila a následoval náraz, který auto odmrštil přímo na policejní služebnu. Velkým štěstím bylo, že v tu chvíli z ní nikdo nevycházel.

Související obsah

"Řidička nám poškodila fasádu vstupního portálu nedávno zrekonstruované policejní služebny. Její oprava nás přijde na zhruba 10 000 korun," sdělila policejní mluvčí Ivana Baláková.

Podobně absurdní souhra okolností se stala před 22 lety v Dubé na Českolipsku, kdy hasičům vypukl požár přímo v požární zbrojnici. Blíž to k požáru mít ani nemohli.

Nebo v roce 2004, kdy se sanitka v areálu liberecké nemocnice samovolně rozjela a skončila v budově, kde dnes sídlí záchranná služba. Z nehody se stala rázem atrakce, kterou si málokdo nechal ujít. Ani v jenom z těchto kuriózních případů se naštěstí nikomu nic nestalo.

ls, TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz