Zajímavosti

Obchody odhalily své plány. Chystají nové prodejny i další změny

Obchody odhalily své plány. Chystají nové prodejny i další změny
Nakupování | Zdroj: TV Nova

V příštích měsících plánují velké české obchody několik změn. Penny Market, Kaufland i Globus se chystají otevřít nové prodejny. Budou v Praze, Pardubicích i například v Hustopečích.

České obchody plánují pro své zákazníky několik novinek. Oslovili jsme proto největší supermarkety a hypermarkety, aby nám prozradily, co chystají. Podívejte se, co nám odpověděli tři z nich. Ostatní naleznete v dalším článku v příštích dnech.

Kaufland

"Naší prioritou je orientace na zákazníka, nabídka kvalitních a čerstvých produktů za příznivé ceny, prvotřídní zákaznický servis. Nadále chceme expandovat. Každoročně proto plánujeme otevřít v průměru čtyři až pět nových prodejen," sdělila mluvčí Kauflandu Renata Maierl.

Na konci února se bude otevírat nová prodejna v Turnově. "V současné chvíli mohu prozradit ještě město Hustopeče, kde se staví nová prodejna. Ostatní města vám včas sdělíme," vzkázala Maierl.

Související obsah

"Stávající prodejny postupně modernizujeme a zavádíme nejmodernější technologie napříč celou republikou. Součástí toho jsou i samoobslužné pokladny, K-Scan a Kaufland Card aplikace," uvedla mluvčí. 

V současné době jsou samoobslužné pokladny ve 115 ze 140 prodejen. "Jejich obliba kontinuálně roste a postupně je rozšiřujeme na všechny naše prodejny," doplnila. 

Na lidi, kteří nakupují u samoobslužných pokladen, dohlíží zaměstnanec. U výstupu jsou navíc bezpečnostní brány, u kterých musí zákazník naskenovat účtenku.

Globus

Novinky plánuje i hypermarket Globus. Dočkají se jich v pražských Štěrboholech. Mění se také skenery Scan&Go.

"V obchodním centru EUROPARK Štěrboholy plánujeme v polovině tohoto roku uvést do provozu v pořadí šestnáctý hypermarket s vlastní pekařskou, cukrářskou a řeznickou výrobou či Café (tamtéž jsme loni v říjnu otevřeli i šestnáctou restauraci Globus," informovala mluvčí společnosti Aneta Turnovská.

Hypermarket si zároveň pochvaluje využívání samoobslužných pokladen i nákupů se Scan&Go. "Tyto bezkontaktní formy dohromady tvoří přibližně polovinu všech nákupů. Samoobslužné pokladny jsou využívány ve 30 procentech případů, aplikace Můj Globus spolu se skenery Scan&Go pak představují cca 20 % z celkového počtu nákupů," poznamenala Turnovská.

Související obsah

Pochlubila se i modernizací skenerů a kombinaci s aplikací. "Technologie jsme propojili tak, aby zákazník mohl udělat v aplikaci nákupní seznam a ten se zobrazuje i na displeji nových skenerů. Po naskenování se položka z nákupního seznamu odškrtne. Tedy stejně, jako to umí mobilní aplikace," sdělila Turnovská.

Na inovace při nakupování se společnost chce zaměřit i nadále. "Průběžně pracujeme jak na nových funkcích, tak na zlepšování bezpečnosti. Zároveň se snažíme zákazníkům tyto úpravy transparentně komunikovat a udělat vše pro to, aby měli přehled o ceně a množství zboží, a nákup tak probíhal k jejich spokojenosti," oznámila mluvčí.

Penny Market

Penny Market hodlá otevírat v příštích týdnech několik prodejen. "Aktuálně máme po celé republice na 410 prodejen. V průběhu letošního roku otevřeme minimálně 15 nových," oznámil mluvčí Tomáš Kubík. "V nejbližších týdnech se na novou prodejnu mohou těšit například zákazníci v Zásmukách, v Pardubicích či v Praze," doplnil.

Plánují také obnovit prodejnu v Chodově na Sokolovsku. Ta vyhořela vloni v listopadu. Podle policie za to mohl mladík, který se snažil nabít si telefon. "Z naší strany děláme maximum proto, abychom výstavbu nové prodejny dokončili v průběhu letošního roku. Oceňujeme, že také vedení města naši snahu podporuje," poznamenal Kubík.

Související obsah

Letos také hodlá společnost zvýšit počet samoobslužných pokladen. Ty jsou zatím ve 30 prodejnách. "Hlavním důvodem zavádění samoobslužných pokladen je zvýšení celkového počtu pokladen a tím pádem možnost odbavení vyššího počtu zákazníků ve stejné době. Samoobslužné pokladny nabízí možnost rychlého odbavení pro zákazníky s menším nákupem. Zároveň dáváme zákazníkům možnost volby pro využití jimi preferovaného způsobu odbavení," vysvětlil Kubík.

Velký zájem o samoobslužné pokladny je podle něj ve větších městech. "V menších městech naopak zákazníci upřednostňují osobní kontakt s pokladní," upozornil.

Prodejnu na Pardubicku zachvátil požár. Na místě zasahovaly čtyři jednotky hasičů (3/1/2023):

TN.cz

K tématu Zajímavosti

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz