Domácí

V pražském metru zasahovali policisté. Hledali muže s pistolí

Pražští policisté prověřovali oznámení, že v pátek odpoledne se měl ve stanici metra Hradčanská pohybovat muž s pistolí. Zasahovalo tam několik težkooděnců se samopaly. Podle dosavadních informací policistů podezřelého nenašli, netuší proto, zda zpráva nebyla jen poplašná.

Pražskou stanici metra Hradčanská zaplnili v pátek odpoledne policisté se samopaly. Prověřovali informaci, že jeden z cestujících v metru měl mít u sebe pistoli. 

"Policisté zasahují v metru Hradčanská s dlouhými zbraněmi. Prověřují oznámení, že by měl mít jeden z cestujících střelnou zbraň," sdělil před 17. hodinou redakci TN.cz mluvčí pražské policie Jan Rybanský. Na místo dorazila dokonce tři policejní auta a několik těžkooděnců se samopaly.

Související obsah

"Zatím nevíme, jestli je to skutečně pravda, oznámení stále prověřujeme. Policisté ale nikoho se střelnou zbraní ještě nenašli, proto nemůžeme říct nic určitého," řekl mluvčí policie Jan Rybanský.

"Policisté vytypovali místo, kam by se údajně ozbrojený muž mohl vydat, a pokračují ve vyšetřování," informoval Jan Rybanský o dalších krocích policie. Stanice metra Hradčanská je frekventovaným dopravním uzlem, kde mnozí přestupují z metra na tramvaj, za den tudy projdou tisíce lidí. O dalším průběhu vyšetřování policie zatím nemá žádné informace.

Funkční zbraň i výbušniny. Policie popsala zásah v Brně. Podívejte se na video:

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz