Zahraničí

Obří ztráta pro filmový svět. Zemřela hvězda Policejní akademie

Policejní akademie
Zemřel George R. Robertson z Policejní akademie (vpravo) | Zdroj: Profimedia

Zemřel kanadský herec George R. Robertson, kterého proslavila role komisaře Henryho Hursta v komediální sérii Policejní akademie. Soupeřil s dlouhodobými zdravotními problémy, bylo mu 89 let.

George R. Robertson alias komisař Hurst z Policejní akademie naposledy vydechl ve fakultní nemocnici v kanadském Torontu. V sobotu o tom informoval list The Hollywood Reporter. Pozůstalí smutnou zprávu téměř týden tajili.

"Manžel, otec, dědeček, herec, spisovatel, malíř a humanitární pracovník George se 29. ledna 2023 rozloučil s tímto světem v obklopení své milující rodiny. Zanechává za sebou výrazný odkaz svých úspěchů. Skvělou kariéru na jevišti, ve filmech a televizi," uvedla truchlící rodina.

Související obsah

​Policejní akademii diváci poprvé viděli v roce 1984 a letos by mělo mít premiéru už osmé pokračování. Robertson se jako komisař Hurst objevil v prvních šesti dílech zbožňované komediální série.

Pamatovat si ho můžete i z filmů JFK, Malé oběti, Vražda v Bílém domě nebo Po stopách 11. září, připomněl Daily Mail. Bylo mu 89 let.

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz