Zahraničí

Plavala v řece, když na ni zaútočil žralok. Dívka (†16) nepřežila

Plavala v řece, když na ni zaútočil žralok. Dívka (†16) nepřežila
Ilustrační obrázek | Zdroj: Getty Images

Šestnáctiletou dívku v západoaustralském městě Fremantle v sobotu zabil žralok. Predátor útočil v řece Swan River, která ústí do Indického oceánu. Odborníci se shodují, že výskyt žraloka v této lokalitě je velmi vzácný.

Dívka z Perthu na řece Swan River trávila čas s přáteli. Skupina kamarádů dováděla na vodních skútrech, když jejich pozornost upoutali delfíni. Dívka za nimi skočila do vody. Při plavání na ni ale znenadání zaútočil žralok, píše The Guardian.

Těžce zraněnou dívku vytáhli z vody, bohužel nepřežila. "Rodina tam nebyla, když se to stalo, ale její přátelé ano. Jak si dokážete představit, pro všechny svědky je to extrémně traumatizující událost," uvedl policejní vyšetřovatel Paul Robinson.

Související obsah

​​Odborníci netuší, o jaký druh žraloka se jednalo. Je to první zaznamenaný smrtelný útok žraloka v řece Swan River od smrti 13letého chlapce v roce 1923, informuje BBC.

Úřady vyzvali obyvatele, aby dbali zvýšené opatrnosti. Mluvit se začalo i o možných uzavírkách některých pláží.

V Austrálii evidují každý rok zhruba 20 útoků žraloků, nejvíce v Novém Jižním Walesu a Západní Austrálii. V roce 2021 úřady zaznamenaly dva smrtelné útoky žraloků, o rok dříve sedm.

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz