Domácí

Z uprchlického zařízení uteklo 13 Afričanů, po jednom stále pátrá vrtulník

Třináct cizinců uteklo v úterý večer ze záchytného zařízení v Balkové na Plzeňsku. Pátrají po nich policisté. Do akce byly povolány také vrtulníky. 12 z těchto lidí už se podařilo zadržet.

Policisté z několika krajů a za pomoci vrtulníků pátrají od úterního večera po lidech, kteří uprchli ze záchytného zařízení v Balkové. Policie o tom informovala v úterý asi 20 minut před 22. hodinou na twitteru. Ve středu pak tiskový mluvčí cizinecké policie Josef Urban upřesnil, že ze zařízení uprchlo celkem 13 osob.

Podle policie jde o cizince původem převážně ze severní Afriky. "Jsou zajištěni v zařízení z důvodu realizace správního vyhoštění do země původu, nikoliv z důvodu podezření z páchání trestné činnosti," přiblížily hlídky.

Související obsah

"Šest osob bylo již před půlnocí zadrženo v okolí Bálkové," uvedl pro TN.cz ve středu před polednem Urban. Brzy poté zveřejnili plzeňští policisté na twitteru informaci, že se jim podařilo zadržet dalšího z cizinců. Odpoledne policie zadržela dalších pět Afričanů. Jeden jim ale stále uniká.

Jednoho z cizinců policie eskortovala zpět do uprchlického centra:

Policie i nadále žádá veřejnost o pomoc. V případě jakýchkoliv informací, které se týkají aktuálního pohybu cizinců, by lidé měli zavolat na linku 158.

Záběry z policejního pátrání:

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz