Domácí

Vlak v Českém Těšíně projel na červenou a skončil na nástupišti

Vykolejený vlak Regionova Českých drah zaseknutý na nástupišti
Vykolejený vlak Českých drah v Českém Těšíně | Zdroj: Drážní inspekce

Vlak Českých drah projel krátce před úterní půlnocí ve stanici Český Těšín návěstidlem zakazujícím vjezd a vykolejil. Část soupravy dokonce vjela na přilehlé nástupiště. Nikdo se při nehodě nezranil.

Motorový vlak Regionova Českých drah na lince Frýdek-Místek – Český Těšín vykolejil v noci z úterý na středu deset minut před půlnocí v železniční stanici Český Těšín. Podle Drážní inspekce vlak projel návěstidlo zakazující vjezd. Poté stroj narazil do zarážedla, které jej vymrštilo až na přilehlé nástupiště.

"Při mimořádné události nebyl nikdo zraněn a celková škoda byla odhadnuta na 1,05 mil. Kč," uvedla k incidentu inspekce s tím, že další okolnosti nehody jsou předmětem vyšetřování. Podle mluvčího Správy železnic Dušana Gavendy nejsou na místě momentálně ani žádná dopravní omezení. Nevyloučil ale, že částečná omezení mohu nastat při opětovném nakolejování vlaku.

Související obsah

K události se nechtěli příliš vyjadřovat ani zástupci Českých drah. "V tuto chvíli je nehoda předmětem vyšetřování Drážní inspekce. Vzhledem k tomu, že neznáme okolnosti nehody, tak ji zatím ani nemůžeme nějak dál komentovat," řekl pro TN.cz mluvčí společnosti Lukáš Kubát. Dodal ale, že podle odhadu společnosti je způsobená škoda 3 miliony.

Muž lovil z kolejiště cigarety, když ho smetl vlak. Zázrakem přežil:

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz