Krimi

Neznámý člověk oslovuje děti u škol na jihu Čech. Chlapce lákal na bonbony

Základní školy v Českých Budějovicích údajně obchází neznámý člověk, který se dětí vyptává na jejich osobní údaje. Policie se proto obrací na rodiče a vyzývá je, aby cokoliv podobného okamžitě nahlásili.

Městská policie už obeslala českobudějovické školy s informací, že se množí případy, kdy zatím neznámý člověk oslovuje děti před školou a vyptává se jich na řadu věcí. Zajímá ho, jak se jmenují, jestli používají sociální sítě a chce vědět i podrobnosti o rodičích.

V Českých Budějovicích se dokonce objevil jeden případ, kdy si podezřelý člověk vyhlédl žáka páté třídy a nabízel mu bonbony, posléze se ho snažil přesvědčit, aby s ním odešel.

Související obsah

Policie se proto obrací na rodiče. Pokud by se jejich dítě s podobným chováním setkalo, mají to ihned nahlásit na nejbližší služebnu nebo tísňovou linku. Samy děti mohou oslovit strážníky, dobrovolníky na přechodu pro chodce nebo asistenty, kteří v blízkosti škol provádějí dohled. Říct to samozřejmě mohou i učitelům.

Důležité ale je, aby to nahlásily hned. Policie by tak mohla podezřelého člověka co nejdříve dopadnout. Rodiče by také měli dětem připomenout, že by se neměly bavit s cizími lidmi, brát si od nich dárky a sedat k nim do auta.

ls, TN.cz

K tématu Krimi

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz