Domácí

Malé letadlo se srazilo s orlem. Poškodil vrtuli, zničil čelní sklo a zranil pilota

Střet orla s letadlem
Letadlo se v rychlosti cca 200 km/h střetlo s orlem | Zdroj: Policie ČR

Nepříjemný zážitek si z pilotního výcviku odnesl 23letý student. V rychlosti okolo 200 kilometrů za hodinu se totiž jeho malý letoun srazil s orlem, který prorazil čelní sklo a poškodil vrtuli. Instruktor naštěstí se strojem bezpečně přistál. Bohužel pro opeřence srážka dopadla tragicky.

Smrtí orla skončila srážka dravého ptáka s malým letadlem na Královéhradecku. V rámci pilotního výcviku se na oblohu vydali 23letý žák a jeho učitel. Při letu rychlostí 200 kilometrů za hodinu se však srazili s orlem, který jim prorazil čelní sklo.

Jedna půlka opeřence skončila na kniplu a druhá na zadních sedačkách. Při srážce byla poškozena i vrtule malého letadla. Řízení tak převzal instruktor, který s letadlem bezpečně přistál.

Související obsah

"Při střetu se lehce zranil 23letý žák, který byl převezen do nemocnice na ošetření. Nikdo jiný se nezranil," uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová. Škoda na letadle se vyšplhala na milion korun. Na místo nehody kromě policie a záchranářů dorazili i pracovníci Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz