Počasí

Nebezpečná ledovka, pak na Česko udeří i silný vítr. ČHMÚ vydal výstrahu

Sever Česka v noci na pátek sevře mráz a má i pršet, Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) proto vydal výstrahu před ledovkou. Předem varuje i před silným větrem, který by měl o víkendu udeřit téměř na celém území Čech a na západě Moravy.

Při mrznoucích srážkách se bude v noci na pátek tvořit slabá ledovka. 

Výstraha platí od tří do devíti hodin ráno pro části Libereckého (Jablonec nad Nisou, Jilemnice, Semily, Tanvald, Turnov, Železný Brod), Královéhradeckého (Broumov, Dobruška, Náchod, Nové Město nad Metují, Rychnov nad Kněžnou, Trutnov, Vrchlabí), Pardubického (Králíky, Žamberk), Olomouckého (Šumperk, Zábřeh) a Moravskoslezského kraje (Rýmařov).

Související obsah

"Nebezpečí úrazů při uklouznutí. Problémy v dopravě, zvýšená nehodovost. Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven. Řidičům se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně. Počítat s prodloužením doby jízdy," uvedl ČHMÚ.

Výstraha před ledovkou a větrem (17. a 18. 2. 2023) | Zdroj: ČHMÚ

​Pro celou sobotu platí zatím předběžné varování před silným větrem s nárazy o rychlosti až 70 kilometrů v hodině, a to pro Prahu, Středočeský, Jihočeský, Plzeňský, Karlovarský, Ústecký a Pardubický kraj a Vysočinu.

"Doporučujeme sledovat upřesňované předpovědi počasí," uzavřeli meteorologové.

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz