Domácí

Lyžaři mají problém s nedostatkem sněhu, ruší se závody i karneval

Vytrvalý déšť, teploty vysoko nad nulou a silný vítr připravily většinu středně položených středisek o dost sněhu. Omezuje se lyžování, nebude se tak konat ani řada závodů. Jejich pořadatelé přitom věřili, že v únoru je sníh jistotou.

Po úterních deštích je například Zásada na Jablonecku zcela bez sněhu. Část mistrovství republiky v závodech psích spřežení pořadatel musel zrušit. Měsíce příprav jsou ztraceny.

"Navezli jsme více než 25 náklaďáků sněhu, Pracovaly tři nakladače a kolem toho 45 lidí, kteří zkoušeli lopatami doházet trať," říká pořadatel závodů Miroslav Princ. Účastnit se mělo 65 musherů s více třemi stovkami psů. Teď se ale jejich trať změnila během jediného dne v potok.

Ruší se také závody, které měly ve Vysokém nad Jizerou připomenout založení prvního národního lyžařského svazu na světě v roce 1903. Obvykle se akce účastní okolo 160 lyžařů.

Související obsah

Smutný pohled je i na jizerskou magistrálu. A to se tam mělo konat přeložené dětské mistrovství z Božího Daru, kde o sníh přišli ještě dřív.

Teploty na nulou velmi trápí zejména skiareály s nízkou nadmořskou výškou, sníh ubývá například v Hlinsku na Chrudimsku. Tamní tradiční karneval je nejistý. Organizátoři mohou termín posouvat dopředu, nebo akci zruší.

Noční lyžování zatím na dva dny ruší i sjezdovky pod Ještědem. Špindlerův Mlýn hlásí zatím ještě stále dobré podmínky.

Pozor na podvodníky při lyžování v zahraničí. Můžou vás připravit o statisíce:

hor, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz