Zajímavosti

Nova chystá strhující novinky. Duchařský seriál, české fantasy i krimi z Chorvatska

Diváci se mají na co těšit. TV Nova a Voyo aktuálně připravují 46 nových původních projektů o 711 epizodách a celkové stopáži 619 hodin. Mezi nimi je například vůbec první fantasy série, duchařský seriál s Miroslavem Donutilem, příběh o dopadení spartakiádního vraha nebo první český stand-up speciál. Programová nabídka se také významněji rozšíří o žánr dokumentární tvorby.

V následujících sezónách se diváci TV Nova a Voyo mohou těšit na neotřelé novinky, na kterých se po boku kreativních producentů podílí 21 nezávislých produkčních společností. "Minulý rok jsme svým divákům nabídli celou řadu žánrově rozkročených projektů a dokázali jsme, že naše ambice jdou ruku v ruce se zodpovědností, partnerským přístupem k respektovaným tvůrčím osobnostem i mladým talentům a odvahou prozkoumávat nové cesty," řekl ředitel vývoje TV Nova a Voyo Michal Reitler.

"Novinkami, které aktuálně chystáme, ať už ve fázi vývoje, nebo už máme roztočeno, vysíláme nejen jasnou zprávu externím tvůrcům, jaké typy projektů jsou v našem hledáčku, ale také ke svým divákům. Příběhy, které na ně čekají, jsou zábavné, odvážné i jímavé," doplnil Reitler.

Vůbec první původní novinkou žánru fantasy se na Voyo stane pětidílná Vědma. Příběh minisérie je dějově zasazen do současnosti, přesto oživí legendy staré Prahy včetně mytického Golema. V mysteriózní sérii se představí české herecké legendy jako Dagmar Havlová nebo Jaroslav Dušek a nejvýraznější talenti mladé herecké generace Josef Trojan nebo slovenská hvězda Annet Charitonová.

​Záhady a napětí slibuje také "duchařský" seriál Za domem v lese s hereckým bardem Miroslavem Donutilem v hlavní roli. Komediální žánr v nadcházejících sezónách zastoupí například rodinný seriál Taneční v režii filmového hitmakera Jiřího Vejdělka a zavede diváky do prostředí tanečních kurzů v typickém českém maloměstě.

Do Chorvatska, cílové letní destinace statisíců Čechů a Slováků, zavedou diváky hned dva připravované projekty. V Dobro došli bude Jakub Štáfek spolu se slovenskou hereckou hvězdou Alžbětou Ferencovou objasňovat zločiny českých a slovenských turistů. Bóra pak přinese komediální detektivku o skupince Čechů a Slováků účastnících se kurzu s názvem Setkání se smrtí na ostrově uprostřed Jadranu. Nikdo zatím netuší, že se se smrtí setkají v míře vyšší, než si představovali.

Související obsah

​Jedním z programových pilířů nabídky Voyo jsou příběhy inspirované skutečnými osobnostmi, událostmi nebo kriminálními případy. Řady úspěšných sérií Voyo Originál z této oblasti, jakými byly Případ Roubal, Iveta nebo Král Šumavy, rozšíří další novinky. A opět ponesou silné příběhy, jejichž reálné předobrazy zahýbaly českou společností.

Šestidílná minisérie Miluju tě navždy, táta, na které se podíleli tvůrci Ivety, přinese příběh dojemné cesty osudem zkoušeného Jaroslava Bergera za spravedlností pro svého mrtvého syna Dominika. Poctou nedávno zesnulé legendě československé kriminalistiky Jiřímu Markovičovi pak bude minisérie s pracovním názvem Straka o dopadení tzv. spartakiádního vraha Jiřího Straky.

Své druhé a třetí řady se dočká Král Šumavy: Fantom temného kraje. Nové série budou mapovat osud legendárního Josefa Hasila od jeho uvěznění v komunistickém lágru až po spolupráci se západní rozvědkou.

Související obsah

​Tým kreativních producentů TV Nova a Voyo posílila uznávaná česká dokumentaristka Erika Hníková. Žánrově pestrou nabídku hrané tvorby, zábavních formátů a reality show tak nově doplní i dokumentární pohledy na témata, která hýbou (nejen) českou společností.

Jedním z prvních dokumentárních projektů bude seriál s pracovním názvem Lebo medveď. Projekt v režii oceňovaného slovenského dokumentaristy Mira Rema přinese emotivní příběhy plné napětí, ale mnohdy i absurdního humoru, za nimiž stojí medvěd hnědý, který na Slovensku každoročně plní stránky novin a názorově rozděluje slovenskou společnost. Člověk, nebo medvěd – kdo je víc?

Kariéru zpěvačky Ivety Bartošové bude mapovat třídílný dokument Málo mě znáš, za kterým stojí kreativní producent Matěj Podzimek. Nabídne výpovědi zpěvaččiných blízkých, včetně syna Artura, a celou řadu dosud nezveřejněných fotografií a archivních materiálů.

Dalším z nových žánrů, který bude mít své místo na Voyo, je stand-up speciál. Tím vůbec prvním se stane představení Celebrity, autorský pohled Ondřeje Sokola nejen na svět kolem nás, ale i na své kolegy a na vlastní kariéru. Od hraní v televizních seriálech až po vystupování v obchodních domech.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz