Zajímavosti

Opilý cyklista rekordman: Za řídítka usedl s více než pěti promile

Opilý cyklista rekordman: Za řídítka usedl s více než pěti promile
Cyklista (ilustrační snímek) | Zdroj: TV Nova

Cyklista ve slovenském městě Ilava usedl za řídítka svého kola notně posilněný alkoholem. Policisté po dechové zkoušce nevěřili svým očím, hodnota přesáhla pět promile. Za to hrozí 62letému muži vysoká pokuta.

S podobným případem se policisté v Ilavě zřejmě ještě nesetkali. Zastavili 62letého cyklistu, u něhož měli podezření, že si před jízdou neodepřel alkohol. A nemýlili se, výsledky dechové zkoušky ukázaly hodnotu 5,21 promile.

"Tento přestupek bude spolu se spisovým materiálem předán k dalšímu řízení Okresnímu dopravnímu inspektorátu v Ilavě, který stanoví výši sankce," uvedli policisté na svém facebookovém profilu.

Související obsah

Na Slovensku mohou cyklisti ve městě jezdit s 0,5 promile alkoholu v dechu. Mimo města je pak tolerance nulová. Muži za jeho počínání hrozí pokuta až 800 eur (necelých 19 tisíc korun).

Zákony v České republice jsou ale přísnější. Pro cyklisty platí nulová tolerance na alkohol všude. A vyšší jsou i pokuty – při nadýchání do jednoho promile může zaplatit cyklista až 20 tisíc korun, při nadýchání větší hodnoty se pokuta může vyšplhat až na 50 tisíc.

Cyklista zažil adrenalinový zážitek. Na silnici potkal slona (5/2/2023):

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz