Experti na cestách

Švábi a hadi, ale i snídaně s klokany. Moderátor Snídaně vyrazil za exotikou

Hlavním tématem čtvrtečního dílu pořadu Experti na cestách byla exotická dovolená. Svou cestu za exotikou má za sebou čerstvě také moderátor Snídaně na Nově a jedna z hvězd seriálu Ulice Ondřej Havel. Ten se s přítelkyní vydal na několik týdnů k protinožcům.

Tajuplné krajiny, které jsou hodně vzdálené od našich končin. To si mnozí představí pod cestovatelskou exotikou. "Můžeme se dostat i do zemí, které jsou nám poměrně blízké, a přesto by se za exotiku daly označit. To je třeba Omán nebo Kapverdy, jsou to krajiny, které jsou úplně jiné než ty naše," nastínila obchodní ředitelka CK Blue Style Lenka Pátek.

Někoho vzdálenost ale od prozkoumání exotiky neodradí. Mezi takové cestovatele se řadí i moderátor Snídaně a herec z Ulice Ondřej Havel s partnerkou Bárou Dvorskou, kteří podnikli cestu na druhý konec světa. "Byli jsme tři týdny v Austrálii a udělali jsme si to celkem dobrodružné. Půjčili jsme si karavan, se kterým jsme ujeli zhruba 1 100 kilometrů," řekl Havel. 

Související obsah

​Pro oba to byl nevšední zážitek se vším všudy. "Řídili jsme obytňák poprvé v životě, měl sedm metrů. Takže si v podstatě vezete celý obývák na kolech. Jezdili jsme po různých kempech a přemýšleli jsme, že budeme spát v divočině, ale jednak to tam hodně hlídají, jednak ten obytňák je celkem velký, takže se jen tak neschová," popsal pár svou dovolenou.

"Ty tři týdny nestačily, dokázal bych tam strávit klidně rok. Pokud máte rádi dobrodružství a nebojíte se moc těch potvůrek, tak není co řešit. Za nás byla Austrálie boží," podotýká moderátor s tím, že tam sice na nějaké pavouky, kobylky, šváby a hady narazili, ale žádnou špatnou zkušenost si z těchto setkání neodnáší.

Související obsah

​"Na druhou stranu můžete snídat s klokany a to se vám jen tak nepoštěstí," zavzpomínala Dvorská. "Ta příroda a živočichové jsou tam geniální v kombinaci s nádherným oceánem a sluníčkem. Poslední týden jsme strávili v Sydney, kde jsme viděli třeba i operu z lodi," doplnil Havel.

Pár zaujal i jiný přístup Australanů k životu. "Jako Češi jsme se tam vůbec nehodili, všichni jsou milí, vstávají brzy ráno a žijí zdravě," říká dvojice s nadsázkou. "Po Česku se nám stýskalo, ale je pravda, že domů se nám moc nechtělo," uzavřel moderátor.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz