Zahraničí

Do Španělska už dorazilo léto. Koupací sezona odstartovala mimořádně brzy

Do Španělska už dorazilo léto. Koupací sezona odstartovala mimořádně brzy
Španělské město Benidorm | Zdroj: Profimedia

Zatímco Češi teprve vyhlížejí jaro, na jihu Španělska už odstartovala koupací sezona. Teploty o víkendu na některých místech překonaly hranici 30 °C a zaznamenali tam i první tropické noci.

Obyvatelé jižních částí Španělska se v uplynulých dnech mohli začít radovat z letního počasí. Denní teploty se několik dnů v řadě držely na úrovni okolo 26 °C, tedy zhruba 15 stupňů nad dlouhodobým průměrem, upozorňují tvnoviny.sk.

Už v sobotu stovky lidí zaplavily pláž Malagueta u města Málaga. Byli mezi nimi i turisté ze Spojeného království, kteří zažili teplotní šok. Ještě před odletem jim z křídel letadla odklízeli sníh, v cílové destinaci už ale turisté mohli vytáhnout plavky.

Související obsah

​​V oblasti města Castellón ve valencijském regionu naměřili meteorologové v sobotu v maximech 30,8 stupně Celsia. Poblíž Málagy teploty atakovaly i hranici 31,5 stupně. Největší vlna veder ale zasáhla přímořské městečko Alicante, kde se rtuť teploměru vyšplhala až na 31,8 °C.

Meteorologická služba AEMET zaznamenala na několika místech také tropické noci, které se vyznačují teplotami nad 20 °C.

Ačkoliv teplotní rekordy padaly ve Španělsku ještě i v pondělí, země se aktuálně připravuje na velkou změnu počasí. Mimořádně vysoké teploty na mnoha místech výrazně klesnou a s ochlazením dorazí i silný vítr. Ačkoliv se v průběhu týdne teploty ještě mohou vyšplhat nad obvyklou úroveň, příští pondělí se vrátí pasáty, které způsobí další pokles teplot, informuje portál EuroWeekly News.

Vlna rekordních veder v únoru zasáhla i jih Spojených států. Sever země zase čelil sněhové bouři:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz