Domácí

Drama na lyžáku. Autobus s dětmi uvázl na špatné cestě, mohla za to navigace

Záchrana dětí
Záchrana dětí | Zdroj: Horská služba

Velkou záchrannou akci museli zorganizovat záchranáři v Krušných horách. Při cestě školáků na lyžařský výcvik zapadl jejich autobus na neudržované silnici do sněhu. Stalo se to poté, co řidiče zradila navigace a zavedla jej na neudržovanou silnici. Děti museli do bezpečí převézt členové horské služby.

Velmi špatně mohl skončit lyžařský výcvik, na který vyrazili školáci do Krušných hor. Při cestě na Bublavu vjel jejich autobus na silnici, která se v zimě neudržuje, a uvázl tam. Řidiče autobusu na silnici poslala navigace.

Řidiči se nepodařilo vysvobodit, a musel tak přivolat pomoc. Celkem 43 dětí ze 7. až 9. třídy a dva učitele nakonec zachránila horská služba. "Vzhledem k tomu, že o samo vyproštění se řidič snažil už nějaký čas, bylo naší prioritou zajistit transport dětí a zprostředkovat jejich odvoz do cílového místa," prozradil náčelník Horské služby Krušné hory Miroslav Račko.

Související obsah

Děti převáželi ve vozidlech horské služby a také ve speciálním autobusu. Dopravili je na Kovářskou boudu na Přebuzi, kam převezli i jejich zavazadla a jídlo. "Celá akce skončila úspěchem a lyžák může začít," prohlásil Račko.

Podle horské služby to není poprvé, co na této silnici v zimě někdo uvázl. "Autobus je v tomto ohledu spíše výjimkou, zato automobily jsou standardní záležitostí nejenom na této krušnohorské silnici. Situaci se snažíme vyřešit s příslušnými orgány," doplnil Račko.

Na fotografie ze záchrany dětí se můžete podívat zde:

V Tatrách zachraňovali nezodpovědné turisty. Měli s sebou roční batole (02/2023):

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz