Domácí

V domě na Lounsku zemřelo dítě. Zřejmě se otrávilo oxidem uhelnatým

V domě na Lounsku zemřelo dítě. Zřejmě se otrávilo oxidem uhelnatým
Ilustrační snímek | Zdroj: TV Nova

Rodinná tragédie se odehrála v pondělí odpoledne na Lounsku. V rodinném domě tam přišlo o život dítě. Podle předběžných závěrů mohla za úmrtí otrava oxidem uhelnatým, který se v domě nahromadil. Přesnější poznatky přinese až pitva.

Jeden lidský život vyhasl v pondělí odpoledne na Lounsku. V rodinném domě tam zasahovali záchranáři, hasiči i policisté. Sjeli se k dítěti v bezvědomí, které našli v pokoji jeho rodinní příslušníci.

Bohužel se dítě už nepodařilo zachránit. Podle předběžných odhadů byla příčinou smrti otrava oxidem uhelnatým. Hasiči totiž v domě naměřili vysoké úrovně tohoto jedovatého plynu.

Související obsah

Další podrobnosti ale policie nechtěla sdělit. "S ohledem na citlivost případu a pozůstalé nebudeme zveřejňovat informace o věku, pohlaví či bydlišti," sdělila mluvčí ústeckých policistů Ilona Gazdošová.

Otrava oxidem uhelnatým je častým nebezpečím číhajícím v domácnostech s vadnými kotli nebo s ucpanými komíny. Plyn se pak může snadno šířit po domě. Nebezpečí tkví zejména v tom, že je sám o sobě neviditelný a nemá žádný zápach.

Po otravě plynem přišla o sestřičku. Matka s dcerou bojovaly o život:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz